logologo_small

XI. ročník Vianočného turnaja právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela pozná víťazov.

piatok, 27.12.2019|Posledná aktualizácia 30.12.2019 10:29
Autor: Jozef Hanzel, ID článku: 31600

V netradičnom predvianočnom čase, v nedeľu 15.12.2019 sa stretlo niečo vyše stovky športovcov z radov právnikov, prokurátorov, advokátov, sudcov, notárov a členov a priateľov Učenej právnickej spoločnosti, pričom zastúpenie mali aj priatelia prokurátori z Maďarska.Nechýbali ani rodinní príslušníci, pričom na svoje súťaže sa tešili hlavne deti. Vďaka spolupráci s firmou 4SportMedia mali tí najmenší k dispozícii skákací hrad, starší a aj dospelí si skúšali presnosť kopov na nafukovací terč.

Tradičná súťaž o kráľa strelcov detí, ktoré sa striedali nielen pri streľbe, ale aj v bránke, sa skončila víťazstvom Samuela Javora. Vzápätí si vyskúšali svoju rýchlosť strely. Tu bola nameraná rýchlosť až 82 km/h Leonarda Falisa, či 78 km/h Andreja Gašaja.

Hlavný program dňa pre dospelých, zápasy desiatich družstiev v dvoch skupinách, ktoré sa hrali á 15 minút, mal, ako každý rok, svoje napätie, športový náboj i boj o prestíž.

V A-skupine potvrdili svoju silu aj z predchádzajúcich rokov Vysokoškolskí pedagógovia, ktorí stratili body iba remízou so Sudcami 0:0. Tento výsledok mali rezervovaný Sudcovia, ktorí takto ukončili všetky svoje zápasy v skupine, čo ich vynieslo do bojov o konečné 5.- 6. miesto. Pred sudcami sa na druhej priečke v A-skupine umiestnil tím Advokáti 2, ktorí podľahli iba pedagógom. Štvrté miesto patrilo prokurátorom z Maďarska, ktorí mali vyššie ambície, no zradila ich koncovka a z víťazstva sa nakoniec tešili iba v stretnutí s Notármi. Notári svoj jediný bod zaznamenali v zápase so Sudcami.

V B-skupine bolo tiež jednobodové mužstvo – Prokurátory SR. V zápase s Exekútormi ťahali za kratší koniec, a tak museli prepustiť štvrtú priečku im. Družstvo Advokátov 1 zaostalo iba o bod za spojeným mužstvom MS SR a NS SR, no a v skupine B dominovali hráči UčPS, ktorí stratili body iba po remíze s prokurátormi SR.

V zápasoch o konečné umiestnenie deviate miesto získali Prokurátori SR, ktorí po celý turnaj hrali pohľadný futsal a kolegom Notárom strelili štyri pekné góly, o ktoré sa podelili Bombiak, E. Holbík, Mihál a Šúrek.

O siedme miesto Exekútorov sa v súboji s prokurátormi Maďarska zaslúžili Jakubec a Sobolovský.

V súboji Sudcov a Advokátov 1 o piate miesto dosiahli sudcovia piatu remízu v turnaji, tentokrát 1:1, po góloch Kalanina, resp. Kuráňa. No a v pokutových kopoch remízu zrušila až deviata séria, v ktorej brankár sudcov Koles svoj kop premenil a bol aj úspešný pri strele hráča Advokátov 1. Zrejme aj tento počin významne zavážil pri vyhodnocovaní najlepšieho brankára turnaja.

O tretie miesto si to rozdali Advokáti 2 a hráči MS SR/NS SR. O jediný gól zápasu sa postaral Kováč, ktorým sa vo svojej premiére spojenia právnikov - športovcov ministerstva spravodlivosti a najvyššieho súdu postaral o peknú bronzovú priečku.

Vo finále sa stretli dve neporazené mužstvá v skupinách – vysokoškolskí pedagógovia, ktorí siahali na tretie víťazstvo v poradí a tím členov a priateľov UčPS. Kudlička a Sepeši boli jediní, ktorí premenili svoje „gólovky“ a postarali sa o tretie prvenstvo UčPS v jedenástich ročníkoch turnaja. Tím UčPS tak vyrovnal bilanciu Prokurátorov SR a Vysokoškolských pedagógov v počte víťazstiev na turnaji počas jeho 11 ročníkov.

Najlepšími strelcami turnaja boli Patrik Štrbák (VŠ učitelia) a Róbert Kudlička (UčPS), obaja zaznamenali 5 gólov v sieťach súperov.

Najlepším brankárom sa stal Peter Koles (Sudcovia) a trofej pre najlepšieho hráča si odniesol Róbert Kudlička (UčPS).

Poradia jednotlivcov a družstiev sú známe. Výsledkový servis si môžete pozrieť TU.
No v nedeľu nešlo len o poradie. Znovu sa stretli nadšenci športu a ich rodiny a priatelia, ktorí sú často od seba vzdialení aj stovky kilometrov.

Turnaj právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela teda pozná víťazov – sú nimi organizátori a účastníci, ktorí spoločne strávili pekný deň a priniesli dobrú energiu a človečinu do športovej haly na Pasienky. 

Poďakovanie patrí dobrým ľuďom, ktorý sa skutkom, vecným alebo finančným príspevkom pričinili o to, že sa právnická komunita mohla stretnúť a porozprávať sa okrem iného aj o tom, čo by bolo treba v slovenskej spoločnosti aj s pričinením právnikov zmeniť a naopak čo je treba zachovať a podporovať.

Jednou z vecí, na zachovaní ktorých sa účastníci zhodli, bolo zachovanie tradície turnaja o Putovný pohár Milana Hanzela aj pre ďalšie roky.

Konkrétne treba poďakovať týmto kolegom a priateľom UčPS:

Mário Potúček, Dodo Hanzel, Dušan Kánsky, Simonka Sepešiová, Maja Karácsonyiová, Alexander Bíró, Marek Holbík, Marek Sivák,  Ján Falis, Eva Falisová, Ján Kutan, Dominik Pindeš, Lukáš Pitek, Jaroslav Rybánsky, Ida Hanzelová, Ladislav Jakubec, Ladislav Križan, Jurij Čerňák, Milan Hanzel ml., Peter Straka, študenti Fakulty práva PEVŠ Bratislava (František Tóth a Alžbetka Potančoková).

Celé podujatie slovom sprevádzal už po jedenásty raz Mário Porubec a o fotografie sa postaral Marti Ďorda.

Osobitne treba poďakovať Milanovi Valašíkovi ml. za sponzorské poskytnutie krásnej športovej haly Pasienky (dnes nesie názov EUROVIA Aréna), v ktorej je pre každého športovca zážitkom si zašportovať, stretnúť sa. A tiež treba poďakovať aj Miroslavovi Pálenikovi a BK Inter Bratislava za prípravu športovej haly aj malej telocvične pre naše podujatie.

Za vecné a iné dary ďakujeme Slovenskému futbalovému zväzu (vecné ceny do súťaží), Pivnici Radošina (vecný dar - kvalitné vínko), spoločnosti Minerálne vody prešov a. s. (kompletný pitný režim pre športovcov i divákov - Drobček, Baldovská, Salvator), Slovenskej advokátskej komore, Marekovi Lisovi (Marco Mirelli) a pani Ide Hanzelovej (finančný príspevok).

Celú fotogalériu z XI. ročníka Turnaja právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela, ktorú pre právnickú obec nafotil a zo stoviek fotografií vybral mladý nádejný fotograf Martin Ďorda, si môžete pozrieť TU


Jozef Hanzel
Mohlo by vás zaujímať

XI. ročník Vianočného turnaja o putovný pohár Milana Hanzela 2019 - výsledkový servis

30.12.2020 | MÁRIO PORUBEC

Fotogaléria z XI. ročníka Turnaja právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela

29.12.2020 | MARTIN ĎORDA

Program XI. ročníka Vianočného turnaja právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela

29.12.2020 | JOZEF HANZEL

X. ročník Turnaja právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela (25.11.2018) - výsledky

1.11.2019 | UČPS TÍM

Úvodné slovo konferencie Šport a právo 2019

26.12.2019 | DOC. JUDR. PHDR. PETER POTASCH PHD.

PROGRAM VIII. ročníka konferencie Šport a právo 2019 konanej 3.-4. októbra 2019 v hoteli Aquacity v Poprade

19.10.2019 | UČPS TÍM

Fotogaléria - Seminár/Bratislava/26.9.2019

19.10.2019 | JOZEF HANZEL

Prenos "Séria seminárov 2019" Žilina, Bratislava

30.12.2020 | BECOM SLOVAKIA

POZVÁNKA na konferenciu "Šport a právo 2019"

19.10.2019 | UČPS TÍM

Manuál UNODC k problematike "Good Practices in the Investigation of Match-Fixing"

19.10.2019 | JUDR. PETER SEPEŠI

Dobrá správa pre slovenský šport - dodatočne príde do športu takmer 5 mil. eur za rok 2019 pre vyšší skutočný výber odvodov z lotériových hier

19.10.2019 | UČPS TÍM

Reportáž - Konferencia Šport a Médiá 2019

19.10.2019 | MICHAL HALMEŠ