logologo_small

Oznámenie ku dvojkonferencii Šport a právo a Šport a médiá (2020) … alebo bez človečiny by to nebolo ono

piatok, 23.10.2020|Posledná aktualizácia 23.10.2020 23:21
Autor: UčPS tím | ID článku: 38957

Vážení priatelia športu,

s poľutovaním vám oznamujeme, že v roku 2020 sa dvojkonferencia "Šport a právo 2020 a Šport a médiá 2020" nebude konať ani v reálnej, a ani vo virtuálnej podobe. Pôvodný novembrový termín dvojkonferencie sme museli zrušiť a v roku 2020 nám už aktuálna situácia zorganizovanie konferencie neumožní.

Aktuálne témy v oblasti športu prinesieme v spolupráci s Futbalnet.TV a SFZ formou moderovaných diskusných stolov s hosťami / expertmi, ktoré spracujeme do videorelácií.

Zároveň veríme a dúfame, že v roku 2021 sa ľudstvu podarí nájsť riešenie, vďaka ktorému sa budeme môcť vrátiť k bežnému fungovaniu a my budeme opäť schopní pripraviť obe konferencie v ich pôvodnom formáte. Konferencia je príležitosťou na neformálne diskusie, výmenu poznatkov a skúseností, je sviatkom expertov a bez "človečiny", bez osobných stretnutí, dišpút zanietených expertov a osobitej atmosféry hotela Aquacity by nepriniesla to, čo je na nej asi najhodnotnejšie.

Preto sme odmietli koncept videokonferencie.

Vážení priatelia športu,

s poľutovaním vám oznamujeme, že v roku 2020 sa dvojkonferencia "Šport a právo 2020 a Šport a médiá 2020" nebude konať ani v reálnej a ani vo virtuálnej podobe.

Zároveň veríme a dúfame, že v roku 2021 sa ľudstvu podarí nájsť riešenie, vďaka ktorému sa budeme môcť vrátiť k bežnému fungovaniu a my budeme opäť schopní pripraviť obe konferencie v ich pôvodnom prezenčnom formáte.

Niektoré aktuálne športové témy pripravované na dvojkonferenciu v roku 2020 spracujeme formou on-line okrúhlych stolov v spolupráci so SFZ a Futbalnet.TV tak, ako sme to urobili aj v prvej vlne koronakrízy.

Relácie vyrobené v rámci projektu „Šport pre Slovensko” v roku 2020 nájdete TU.

Na vysvetlenie:

Už od skončenia vydarenej minuloročnej konferencie Šport a právo 2019 sme sa tešili na konferenciu Šport a právo 2020, ku ktorej sme tento rok chceli pridať aj II. ročník konferencie Šport a médiá 2020 (v máji 2020 sa nemohla uskutočniť kvôli koronakríze).

Tešili sme sa na ďalšie stretnutie komunity ľudí, ktorí sa za posledné roky snažia o zvýšenie úrovne znalostného manažmentu v športe, ktorí sa spoločne učia viesť kultivovanú vecnú diskusiu aj o ťažkých témach, nie z pozície moci, ale z pozície faktov a argumentov.

Konferencia je sviatok, predstavuje možnosť prezentácie i konfrontácie názorov expertov a účastníkov. Je vyjadrením rešpektu ľuďom a inštitúciám, ktoré po celý rok svojou mravenčou prácou, odbornou činnosťou, vzdelávaním a implementáciou projektov v športe posúvajú znalostný manažment športu na vyššiu úroveň a zvyšujú tým dôveryhodnosť športu v spoločnosti, čo determinuje záujem ľudí o šport, jeho podporu a rozvoj od rodičov detí až po vrcholných predstaviteľov vlády a poslancov Národnej rady SR.

Najprv sme verili, že sa konferencia bude dať uskutočniť v takom formáte ako v predchádzajúcich 8 rokoch, no postupne nástupom opatrení sme sa museli zaoberať najskôr počtom účastníkov, pri ktorom by ešte konferencia splnila svoj cieľ, až sme nakoniec museli prezenčnú formu úplne odmietnuť a zrušiť rezerváciu nášho obľúbeného hotela Aquacity. Následne sme sa zaoberali otázkou uskutočnenia konferencie on-line formou, v podobe prenosu diskusných stolov

Táto konferencia nie je o lajkoch, smajlíkoch, či iných povrchných štatistikách, ku ktorým nás zvádza súčasný trend prijímania a odovzdávania informácií na sociálnych sieťach či umelej prezentácie úspechu, ale je o skutočných odborných diskusiách, vážnych rozhovoroch expertov o súvislostiach riešených tém, o stretnutiach a vzájomnom spoznaní sa odborníkov, či zmiernení názorových rozdielov. Táto konferencia je o spájaní ľudí dobrej vôle - expertov, funkcionárov, športových odborníkov, športovcov na báze znalosti, skúsenosti a vzájomnej úcty a rešpektu, nie o rozdeľovaní či prezentácii moci.

Tak to bolo osem doterajších ročníkov a chceli by sme, aby tento charakter konferencie bol zachovaný, čo sa nedá nahradiť on-line diskusiami.

Takže aj z úcty k vytvorenej tradícii, z úcty k človečine, ktorá je nenahraditeľným prínosom konferencie, sme sa rozhodli, že v roku 2020 konferenciu nebudeme organizovať, ani vo virtuálnej forme.

Už dnes sa tešíme na vás v roku 2021.

Buďte zdraví a ľudskí aj v týchto (nielen) pre šport zložitých časoch!

UčPS tím


„Niekedy naše svetlo zhasne,
ale plameň okamžite vzbĺkne znovu, keď sa stretnete s iným človekom.“

(Albert Schweitzer nositeľ Nobelovej ceny za mier)

„Sú ľudia, ktorí sa radšej pokúsia novú realitu zničiť, než by zmenili svoju mapu.
Tieto osoby potom bohužiaľ často vydávajú viac energie na obranu svojho zastaraného svetonázoru,
než by pôvodne potrebovali na jeho prehodnotenie.“

( Morgan Scott Peck)

„Nikoho nepriťahuje dokonalosť. Ľudí priťahujú podobné záujmy, podobné problémy a unikátna životná energia. Ľudia sa chcú spájať s ľuďmi. A preto skrývanie ľudskosti a snaha vyzerať dokonalo spôsobí len to, že budeš vyzerať povrchne, vágne, bez života a nezaujimavo.“

( Robert Glover)

„Je len jediná cesta k šťastiu - prestať sa trápiť nad tým, čo je mimo našej moci.“

(Epiktétos)

UčPS tím
Mohlo by vás zaujímať

Záznam z konferencie Šport a médiá 2022

9.6.2022

Fotogaléria z konferencie Šport a médiá 2022

3.6.2022

Úvodný príhovor Jána Letka ku konferencii „Šport a médiá 2022“

3.6.2022

PROGRAM konferencie Šport a médiá 2022

3.6.2022

Konferencia "Šport a médiá 2022"

3.6.2022

FAQ00052 - 40. Môže klub alebo zväz (zväzový predpis) podmieniť povolenie/vykonanie prestupu športovca do iného/nového klubu vykonaním úhrady výchovného materské...

1.3.2022

FAQ00053 - 39. K analýze uvedenej problematike boli použité nasledujúce predpisy a dokumenty: Zák. č. 440/2015 Z. z. o športe a o zmene a doplne...

1.3.2022

FAQ00054 - 38. Futbalovému klubu v prípade zmluvy o príprave talentovaného športovca vzniká záväzok uhrádzať talentovanému športovcovi aj mzdu? V zákone o športe...

1.3.2022

FAQ00055 - 37. Zakladá samotný status amatérskeho športovca nejaké povinnosti pre športovú organizáciu alebo športovca? Nemyslím povinnosť zápisu do registra fyz...

1.3.2022

FAQ00056 - 36. Môže športovec do 15 rokov veku uzatvoriť so športovou organizáciou zmluvu o amatérskom vykonávaní športu?

1.3.2022

FAQ00057 - 35. Môže športovec do 15 rokov veku uzatvoriť so športovou organizáciou zmluvu o príprave talentovaného športovca?

1.3.2022

FAQ00058 - 34. Možno zmluvu o príprave talentovaného športovca v zmysle § 48 Zákona o športe uzatvoriť výlučne len so športovcom, ktorý je v čase uzatvorenia tej...

1.3.2022