logologo_small

Profesionálny športovec a jeho postavenie na Slovensku (diskusná relácia)

pondelok, 04.05.2020|Posledná aktualizácia 4.5.2020 23:35
Autor: UčPS tím

„Aplikačná prax ukázala, že Zákon o športe neprimerane obmedzuje zmluvnú voľnosť športovcov“

- toto bol jeden z hlavných argumentov, prečo parlament tesne pred voľbami schválil jeho novelu. Bol to ale najväčší resp. skutočný problém, ktorý novela rieši? Bola novela naozaj tak veľmi potrebná?

Pozvanie do diskusie na túto dôležitú tému prijali:

Róbert Jano starší, športový funkcionársky matador

Daniel Jendrichovský, generálny manager YAKE

Ľubomír Orosz za Hádzanársky klub ŠKP Bratislava

Tomáš Medveď, člen VV SFZ ako zástupca hráčov

Michal Sersen, zástupca hráčov hokejovej extraligy, hráč HC Slovan BA

Matej Tóth - olympijský medailista v atletike, predseda komisie športovcov SOŠV

UčPS tím
Mohlo by vás zaujímať

Fotogaléria z konferencie Šport a médiá 2022

3.6.2022

Úvodný príhovor Jána Letka ku konferencii „Šport a médiá 2022“

3.6.2022

PROGRAM konferencie Šport a médiá 2022

3.6.2022

Konferencia "Šport a médiá 2022"

3.6.2022

Zásadná pripomienka GP SR k novele zákona o dobrovoľníctve.

23.3.2022

FAQ00052 - 40. Môže klub alebo zväz (zväzový predpis) podmieniť povolenie/vykonanie prestupu športovca do iného/nového klubu vykonaním úhrady výchovného materské...

1.3.2022

FAQ00053 - 39. K analýze uvedenej problematike boli použité nasledujúce predpisy a dokumenty: Zák. č. 440/2015 Z. z. o športe a o zmene a doplne...

1.3.2022

FAQ00054 - 38. Futbalovému klubu v prípade zmluvy o príprave talentovaného športovca vzniká záväzok uhrádzať talentovanému športovcovi aj mzdu? V zákone o športe...

1.3.2022

FAQ00055 - 37. Zakladá samotný status amatérskeho športovca nejaké povinnosti pre športovú organizáciu alebo športovca? Nemyslím povinnosť zápisu do registra fyz...

1.3.2022

FAQ00056 - 36. Môže športovec do 15 rokov veku uzatvoriť so športovou organizáciou zmluvu o amatérskom vykonávaní športu?

1.3.2022

FAQ00057 - 35. Môže športovec do 15 rokov veku uzatvoriť so športovou organizáciou zmluvu o príprave talentovaného športovca?

1.3.2022

FAQ00058 - 34. Možno zmluvu o príprave talentovaného športovca v zmysle § 48 Zákona o športe uzatvoriť výlučne len so športovcom, ktorý je v čase uzatvorenia tej...

1.3.2022