logologo_small

Gašparovič vymenoval za generálneho prokurátora Čižnára

štvrtok, 18.07.2013|Posledná aktualizácia 23.10.2019 20:13
Autor: Bc. Lukáš Pitek

Slovensko má po dvoch rokoch generálneho prokurátora, ktorého dnes vymenoval prezident do svojej funkcie.

Prezident SR Ivan Gašparovič dnes vymenoval Jaromíra Čižnára za nového generálneho prokurátora. Urobil tak mesiac po tom, ako bol Čižnár zvolený za kandidáta na generálneho prokurátora v NR SR.

"Zvážil som všetky aspekty právne aj ostatné, ktoré by mohli namietať vaše vymenovanie. Zistil som, že niet takého dôvodu, preto som takto rozhodol," povedal Čižnárovi po vymenovaní prezident. Vyzval ho, aby využíval svoje postavenie v tom, aby sa slovenská prokuratúra postavila na "oveľa pevnejšie nohy", a aby zmeny na prokuratúre robil s rozvahou.

Jaromír Čižnár v príhovore poďakoval za vyjadrenú dôveru a vyjadril vôľu k tomu, aby prokuratúra SR pod jeho vedením plnila svoju úlohy. „Aby sa každý, kto sa v tomto štáte obráti na Generálnu prokuratúru SR so žiadosťou na ochranu jeho práv, tejto ochrany aj dočkal. Znamená to, že každý, kto poruší zákon, aby vedel, že za takéto porušenie bude niesť primeranú zodpovednosť,“ povedal v príhovore Jaromír Čižnár. 


Zdroj: hnonline.sk, prezident.sk
Bc. Lukáš Pitek
Mohlo by vás zaujímať

Stretnutie prokurátov Maďarska, Rumunska a Slovenska v Krpáčove pod záštitou Rady prokurátorov SR prinieslo zaujímavé debaty, férový šport a pohodu

12.7.2025

Pripomienky prokuratúry a prokurátorov k navrhovaným zmenám v justícii

23.4.2025

Úloha prokurátorov v spoločnosti

3.6.2025

Ochrana verejného záujmu právnikmi, ... alebo prečo by mal byť prokurátor hoden zvýšenej pozornosti, úcty aj ochrany zo strany spoločnosti ?

14.7.2025

Peňažná sankcia ukladaná v denných sadzbách ... alebo "Je spravodlivé, aby bol peňažný trest ukladaný podľa pravidiel, ktoré výšku trestu určia primerane k majetkovým pomerom páchateľa ?"

23.4.2025

Analytický útvar Generálnej prokuratúry SR - ciele, východiská, cesty ... k riešeniam

29.8.2022

Zásadná pripomienka GP SR k novele zákona o dobrovoľníctve.

23.3.2022

Pripomienky GP SR k návrhu na uzavretie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických

5.1.2022

Pripomienky GP SR uplatnené k návrhu Koncepcie športu 2022 - 2026

3.1.2022

Právna analýza uznesenia námestníka generálneho prokurátora SR z 31.8.2021

4.9.2021

K používaniu pojmu “monokracia” v súvislosti s fungovaním prokuratúry na Slovensku

25.9.2021

Kompetencie generálneho prokurátora vo vzťahu k vyhláškam Úradu verejného zdravotníctva

4.7.2021

Postavenie prokuratúr jednotlivých štátov EU voči výkonnej moci

3.6.2021

Návrh zákona o sídlach a obvodoch súdov a o zmene a doplnení niektorých zákonov - stanovisko

30.5.2021

Spôsob voľby/menovania a odvolania generálneho prokurátora v krajinách EÚ

2.5.2021