logologo_small

Odborníci po tretíkrát otvoria témy športu a médií na Slovensku

streda, 18.05.2022|Posledná aktualizácia 3.6.2022 14:49
Autor: Eva Kolarovská

Tlačová správa

Posledný májový deň (31.5.) sa v Bratislave uskutoční tretí ročník konferencie Šport a médiá, najväčšej športovo-mediálnej konferencie na Slovensku. Hostia konferencie budú hľadať odpovede na otázky z oblasti športu, médií a ich prepojenia formou odborných diskusií za okrúhlymi stolmi. 

Ambíciou konferencie Šport a médiá je od jej vzniku v roku 2019 vytvárať prostredie pre spájanie dvoch úzko prepojených odvetví, ktoré sú niekedy na seba úplne naviazané, ba priam závislé. „Konferencia by mala prispieť k zvyšovaniu úrovne vzájomného poznania a porozumenia medzi športom a médiami. Veríme, že aj tentokrát budú výstupom prínosné myšlienky, rôzne možnosti prístupov i riešení,“ povedal zástupca organizátora Peter Sepeši.

Hostia počas predchádzajúcich ročníkov diskutovali na témy športových televíznych kanálov na Slovensku, popularizácia športu v médiách či rôzne polohy mediálnej prezentácie športu (bulvár, fakty, investigatíva). Organizovanie konferencie Šport a médiá, rovnako ako ostatné, ovplyvnila pandémia Covid-19. Na jeden ročník sa stala súčasťou konferencie Šport a právo. Diskutovalo sa o organizácii športových podujatí, záujme čítať o športe v médiách aj o športových médiách budúcnosti.

Profesorka Iveta Radičová sa na konferencii pýtala: „Súčasná novinárčina je o to náročnejšia, že sú médiá priam zamorené obrovským množstvom informácií. Šport vyvoláva emócie, prirodzene emócie každého druhu.“ Zdôraznila obrovský vplyv športu na rozvoj ľudí a akú veľkú úlohu v tom zohrávajú médiá: „To, ako udalosti opisujú, ako sa k nim stavajú a čím zaplnia čítané, sledované a počúvané zdroje, odkiaľ verejnosť informácie čerpá skutočne nie je jedno.“

V čase konania konferencie Šport a médiá 2021 mala čerstvo spustený športový kanál TV JOJ. Dnes je situácia diametrálne odlišná a športové kanály má už aj verejnoprávna RTVS, či TV Markíza. „Dáva to dlhodobý zmysel. V každom športe máme talentové jednotky. Koncentrácia na domáci šport je koncepčne zaujímavý produkt, ktorý má dlhodobý zmysel,“ povedal vtedy zástupca TV JOJ Roman Neuschl.

Čo prinesie konferencia tento rok?

Organizátori konferencie Šport a médiá aj tento rok vybrali témy, ktoré v súčasnej športovo-mediálnej časti spoločnosti rezonujú najviac:

  • prepojenie športu, médií, politiky a sociálnej zodpovednosti,
  • súperenie športových televízii na Slovensku,
  • exponenciálny rast popularity MMA,
  • sociálne médiá a F1 ako produkt očami TOP F1 slovenského influencera,
  • stávkové kancelárie a ich prepojenie na svet športu, médií a reklamy.

Konferencie je možné sa zúčastniť osobne alebo prostredníctvom on-line prenosu.

Konferencia Šport a médiá 2022 je súčasťou dlhodobého projektu UčPS ŠPORT pre Slovensko, ktorého cieľom je: „Formovanie, verejné diskutovanie a presadzovanie alternatív dlhodobo udržateľných koncepčných riešení založených na znalosti a skúsenosti v záujme dosahovania verejno-prospešných cieľov (nielen) v oblasti športu.“ Konferencia je organizovaná ako nekomerčné odborné podujatie. Na príprave sa podieľa Učená právnická spoločnosť, o. z. s podporou Slovenského futbalového zväzu ako hlavným partnerom podujatia, ako aj ďalšími partnermi, priateľmi a spolupracovníkmi UčPS. Minulý a aj tento rok prijala záštitu pani prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD., dekanka Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave.

Ďalšie informácie o našej konferencii, o jej príprave, programe či možnosti

prihlásenia sú priebežne publikované na stránkach https://beta.ucps.sk/ a http://www.ucps.sk/, ako aj na Facebooku @sportpreslovensko a Instagrame @sportpreslovensko. 

Eva Kolarovská
Mohlo by vás zaujímať

Tlačová správa - Vychádza unikátna knižná publikácia Reprodukčné a sexuálne práva

16.1.2024

Šport a spoločnosť 2023 - príhovor Petra Sepešiho aj za UčPS

5.11.2023

FAQ00490 88. Tréner, živnosť a zamestnanie

3.10.2023

Rada Európy 1976 - O ZÁSADÁCH POLITIKY ŠPORTU PRE VŠETKÝCH

30.8.2023

Odpovede na otázky Róberta Kotiana v celom znení

2.9.2023

Návrh na zníženie rizika výtržností na verejných alebo športových podujatiach a nie iba o nich

15.12.2022

POZITÍVNY KOUČING SLOVENSKO 2022

30.11.2022

Výsledky XIV. ročníka Jesenného turnaja právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela

18.11.2022

Fotogaléria XIV. ročníka Jesenného turnaja právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela

15.11.2022

Jesenný turnaj právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela - XIV. ročník (6.11.2022) - vyžrebovanie a program

3.11.2022

Jesenný turnaj právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela - XIV. ročník (6.11.2022)

15.11.2022

PROGRAM konferencie Šport a právo 2022

12.10.2022

Najdôležitejšie zmeny zákonov k 30. 6. 2022 týkajúce sa športu / športových organizácií

10.8.2022

Záznam z konferencie Šport a médiá 2022

9.6.2022

Fotogaléria z konferencie Šport a médiá 2022

3.6.2022