To, koho je možné sponzorovať v športe upravuje § 50 ods. 1 zákona o športe: "(1) Zmluvou o sponzorstve v športe sa sponzor zaväzuje poskytnúť priame alebo nepriame peňažné plnenie alebo nepeňažné plnenie (ďalej len „sponzorské“) športovcovi, športovému odborníkovi podľa § 6 ods. 1 písm. a) alebo športovej organizácii, ktorí sú členmi národného športového zväzu, národnej športovej organizácie alebo medzinárodnej športovej organizácie (ďalej len „sponzorovaný“). T. j. ak má byť sponzorovaná športová organizácia (napr. klub) s možnosťou využitia daňového benefitu je dôležité, aby športová organizácia bola členom národného športového zväzu alebo národnej športovej organizácie.
Výška sponzorského v podstate nie je limitovaná, sponzora však bude zaujímať, za akých podmienok bude oprávený sponzorské dať v celej výške do svojich daňových výdavkov. To je upravené v § 17 ods. 19 písm. h) zákona o dani z príjmov, že do výdavkov si sponzorské môže sponzor dať sponzorské.
- ak bolo sponzorské poskytnuté počas obdobia trvania zmluvy o sponzorstve v športe,
- ak už bolo uhradené sponzorovanému,
- v rozsahu podľa jeho skutočného použitia v príslušnom zdaňovacom období,
- ak sponzor vytvorí v príslušnom zdaňovacom období kladný daňový základ.
Podmienky, ktoré sa vyžadujú pri zmluve o sponzorstve v športe, podstatné náležitosti zmluvy a povinnosť zverejnenia zmluvy i použitia sponzorského, sú upravené v § 50 ods. 3 a 4, a 51 ods. 1 4 a 5 zákona o športe, kde sú ustanovené povinnosti sponzorovaného voči sponzorovi v prípade nevyčerpania sponzorského alebo nedodržania účelu použitia (§ 51 ods. 2 ZoŠ). Sponzor má právo žiadať informácie o použití sponzorského a doklady preukazujúce použitie sponzorského a sponzorovaný je povinný mu ich bezodkladne poskytnúť (§ 51 ods. 3). Sponzor je oprávnený od zmluvy o sponzorstve v športe odstúpiť, ak sponzorovaný používa sponzorské v rozpore s dohodnutým účelom (§ 50 ods. 5 ZoŠ).